Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego naturalne soki cieszą się taką popularnością

0 0
Read Time:1 Minute, 6 Second

Każdy z nas wie bardzo dobrze, że owocowe soki są bardzo zdrowe. Jednak to, co czasami można znaleźć w sklepach nie zawsze można nazwać prawdziwym sokiem. Syrop glukozowy, cukier, kwasek cytrynowy czy nawet barwniki i konserwanty – w niejednym kartonie i butelce jest ich znacznie więcej niż owoców. Takich zdecydowanie należy unikać, ponieważ niewiele one dadzą dla zdrowia, a w większej ilości wręcz mogą szkodzić.

Na pewno znacznie lepiej kupować soki zrobione wyłącznie z koncentratu, a najzdrowsze i najlepsze są tłoczone na zimno. Te od całkiem niedawna pojawiły się w sklepach, i praktycznie od razu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, ponieważ posiadają liczne zalety. Po pierwsze robione są wyłącznie z naturalnych składników, bez żadnych polepszaczy i dodatków. Dzięki temu zawierają one mnóstwo witamin i minerałów, a także bardzo potrzebnego błonnika. To również jest rezultatem technologii używanej do ich wytworzenia. Soki takie tłoczy się bowiem w prasach, co pozwala uniknąć szkodliwej dla składników odżywczych obróbki termicznej.

Jeżeli taki produkt ma być ważny kilka miesięcy, to musy przecierowe producent dodatkowo może poddać go procesowi pasteryzacji.

Pasteryzacja ta jest na tyle krótka, że skutecznie niszczy wszystkie bakterie, równocześnie zostawiają zawartość w nienaruszonym stanie. Soki tłoczone niejednokrotnie są rozlewane do foliowych worków z kranikami. Dzięki temu ich nalewanie jest niezwykle wygodne i praktyczne, a jednocześnie kranik sprawia, że do środka nie dostaje się powietrze mogące zepsuć zawartość.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY